Raspored i tačna satnica svih utakmica BiH: Zmajevi na startu protiv Norveške

Euro 2020

Polako dolazi i taj dan - 10. januar, na kojem će prvi put na Europskom rukometnom prvenstvu, koje se održava u Austriji, Norveškoj i Švedskoj, nastupiti reprezentacija Bosne i Hercegovine.

Puleni Bilana Šumana na otvaranju Eura, koie traje od 9. do 26. januara 2020., igrat će protiv Norveške drugog dana Europskog prvenstva. 

U grupi pored BiH i Norveške još nastupaju Francuska i Portugal, a ovo europsko prvenstvo se prvi put igra u novom, proširenom formatu, sa 24 reprezentacije.

Šest je grupa sa po četiri reprezentacije. Iz uvodnih grupa po dvije najbolje plasirat će se u drugi krug. 

U tom drugom krugu formirat će se dvije nove grupe sa po šest reprezentacija, odakle će po dva najbolja otići u polufinale i borbu za medalje, dok će trećeplasirani iz tih grupa igrati utakmicu za peto mjesto.

Raspored i satnica svih utakmica:

Grupa A (Graz):
9. januar u 18:15: Bjelorusija - Srbija
9. januar u 20:30: Hrvatska - Crna Gora

11. januar u 16:00: Hrvatska - Bjelorusija
11. januar u 18:15: Crna Gora - Srbija

13. januar u 18:15: Crna Gora - Bjelorusija
13. januar u 20:30: Srbija - Hrvatska

Rezultati by SofaScore

Grupa B (Beč):
10. januar u 18:15: Češka - Austrija
10. januar u 20:30: Sjeverna Makedonija - Ukrajina

12. januar u 16:00: Češka - Sjeverna Makedonija
12. januar u 18:15: Austrija - Ukrajina

14. januar u 18:15: Austrija - Sjeverna Makedonija
14. januar u 20:30: Ukrajina - Češka

Rezultati by SofaScore

Grupa C (Trondheim):
9. januar u 18:15: Njemačka - Holandija
9. januar u 20:30: Španija - Latvija

11. januar u 16:00: Latvija - Holandija
11. januar u 18:15: Španija - Njemačka

13. januar u 18:15: Latvija - Njemačka
13. januar u 20:30: Holandija - Španija

Rezultati by SofaScore

 

Grupa D (Trondheim):
10. januar u 18:15: Francuska - Portugal
10. januar u 20:30: Norveška - BOSNA I HERCEGOVINA

12. januar u 16:00: Portugal - BOSNA I HERCEGOVINA
12. januar u 18:15: Francuska - Norveška

14. januar u 18:15: BOSNA I HERCEGOVINA - Francuska
14. januar u 20:30: Portugal - Norveška

Rezultati by SofaScore

 

Grupa E (Malmö):
11. januar u 16:00: Mađarska - Rusija
11. januar u 18:15: Danska - Island

13. januar u 18:15: Island - Rusija
13. januar u 20:30: Danska - Mađarska

15. januar u 18:15: Island - Mađarska
15. januar u 20:30: Rusija - Danska

Rezultati by SofaScore

Grupa F (Göteborg):
10. januar u 18:15: Slovenija - Poljska
10. januar u 20:30: Švedska - Švicarska

12. januar u 16:00: Švicarska - Poljska
12. januar u 18:15: Švedska - Slovenija

14. januar u 18:15: Švicarska - Slovenija
14. januar u 20:30: Poljska - Švedska

Rezultati by SofaScore

 

Grupa I (Beč):
16. januar

C1 - B2
A2 - C2
A1 - B1

18. januar
C1 - B1
A1 - C2
A2 - B2

20. januar
A1 - B2
A2 - C1
B1 - C2

22. januar
A1 - C1
A2 - B1
B2 - C2

Grupa II (Malmö):
17. januar

F1 - E2
D2 - F2
D1 - E1

19. januar
F1 - E1
D1 - F2
D2 - E2

21. januar
D1 - E2
D2 - F1
E1 - F2

22. januar
D1 - F1
D2 - E1
E2 - F2

Polufinale (Stockholm):
24. januar u 18:00: I1 - II2
24. januar u 20:30: II1 - I2

Utakmica za peto mjesto (Stockholm):

25. januar u 16:00: I3 - II3

Utakmica za treće mjesto (Stockholm):

25. januar u 18:30: poraženi iz prvog polufinala - poraženi iz drugog polufinala

Finale (Stockholm):
26. januar u 16:30: pobjednik prvog polufinala - pobjednik drugog polufinala

Ko će uz Dansku na Olimpijske igre u Tokio?

Osim što je borba za europski tron, dodatnu draž ovom Euru daje i činjenica da je riječ o odlučujućem takmičenju za plasman na Olimpijske igre.

Za sada je iz Europe samo Danska, kao aktualni svjetski prvak, osigurala nastup u Tokiju sljedećeg ljeta.

Njima će se priključiti ona reprezentacija koja ili osvoji zlato na Europskom prvenstvu ili u finalu izgubi baš od Danaca.


Dodaj komentar na ovu vijest