Sjajni rezultati za Klub borilačkih vještina ''Kurto'' na turniru u Karlovcu - Klub dobio dva evropska prvaka

Tri medalje i pehar

Proteklog vikenda u Karlovcu je održano takmičenje u kickboxu "European Cup - Karlovac Open 2018" na kojem je učešće uzelo 1866 takmičara, iz 177 klubova i 28 država,. Na takmičenju su nastupila i 4 člana Kuba Borilačkih Vještina "Kurto" iz Bihaća, te zasluženo uzeli sljedeća priznanja :

Anesa Hamzić (starije kadetkinje do -40kg), iako je prvi put nastupila u disciplini kick light, osvojila je drugo mjesto. Anesa je u finalu izgubila na bodovnu razliku 1:2 od predstavnice Mađarske, te se morala zadovoljila srebrnom medaljom ;

Sara Dedić, (starije kadetkinje +60 kg) , je zbog nedostatka protivnica u svojoj disciplini prebačena u light disciplinu, ali je svojom spremnošću riješila borbu rezultatom 3:0 u obje runde, te pobijedila predstavnicu Njemačke i donijela zlato u KBV "Kurto" ;

Adna Hodžić (juniori -48 kg, full contact)  je osvojila prvo mjesto u finalnoj borbi u kojoj se borila protiv predstavnice BiH koja je dugogodišnja balkanska prvakinja, te u bihaćki klub donijela pehar i samim tim postala evropska prvakinja u svojoj kategoriji. Adni je ovo bio drugi meč u njenoj sportskoj karijeri

Sandi Nuhanović na svom prvom takmičenju, u kategoriji -63 kg, u disciplini light kontakt sa izvrsnim nastupom izborio se za treće mjesto, te u Bihać donio bronzanu medalju. Sandi je poražen od strane predstavnika Hrvatske kojem vidno nije mogao parirati po visini, ali je unatoč tome odradio borbu najbolje što je mogao.

U KBV "Kurto" su iz Karlovca prispjele ukupno tri medalje i jedan pehar. Samim tim, klub je bogatiji za dva evropska prvaka, jednog viceprvaka i jedno treće mjesto. Ako se uzme u obzir činjenica da je KBV "Kurto" bio najmlađi klub na takmičenju,  ostvareni su zavidni rezultati.

Sljedeća stanica je Sarajevo, Ilidža WAKO GRAND PRIX BIH 2018.

IZVOR: Objavljeno na dan 13.02.2018 - 11:14